NATIONAL DARTS FEDERATION OF CANADA
YOUTH NATIONAL CHAMPIONSHIPS
2004 RESULTS
BRANTFORD, ONTARIO

JUNIOR MIXED DOUBLES

SENIOR MIXED DOUBLES

1st

MINDY JAMIESON

ZACKERY MYATT

ON

1st

KELLY LIGHTHEART

TERRY HAYHURST

ON

2nd

AMY TAYLOR

CLAYTON DOWNS

MB

2nd

KRISTY McHATTIE

ROB BECKHAM

ON

Jt 3rd

RACHELLE BRADLEY

DUSTIN CLARK

NB

Jt 3rd

LISE ROBICHAUD

GREG MacRAE

NB

Jt 3rd

ASHLEY GASS

JARET GRAY

SK

Jt 3rd

JENELLE LEGGE

TYLER JACOBS

NL

JUNIOR FEMALE DOUBLES

SENIOR FEMALE DOUBLES

1st

ASHLEY GASS

BLAIRE JACKSON

SK

1st

COURTNEY CONROY

JESSICA RAE

MB

2nd

RACHELLE BRADLEY

MELISSA PARKS

NB

2nd

CRYSTAL DAYNES

JUSTINE RICE

AB

Jt 3rd

KARLI PETERSON

JERICA DAVIES

AB

Jt 3rd

DINA ARRIETA

KRISTIN HANSON

SK

Jt 3rd

MINDY JAMIESON

SABRINA GIBSON

ON

Jt 3rd

KRISTY MCHATTIE

KELLY LIGHTHEART

ON

JUNIOR MALE DOUBLES

SENIOR MALE DOUBLES

1st

ZACKERY MYATT

KENTEN PURYK

ON

1st

TERRY HAYHURST

ROB BECKHAM

ON

2nd

STEVEN LALONDE

JARET GRAY

SK

2nd

TYLER JACOBS

MATTHEW BADCOCK

NL

Jt 3rd

TREVOR DEERING

MARVIN GRAY

NL

Jt 3rd

JONATHAN GRAY

GREG MACRAE

NB

Jt 3rd

DUSTIN CLARK

CHAD BUTLER

NB

Jt 3rd

SIMON CAYER

ANDRE LEMIEUX

QC

FEMALE SPORTSMANSHIP AWARD

MALE SPORTSMANSHIP AWARD

VANESSA DAIGLE-DELAGE

QC

MARVIN GRAY & TYLER JACOBS

NL

JUNIOR FEMALE SINGLES

SENIOR FEMALE SINGLES

1st

BLAIRE JACKSON

SK

1st

JANELLE LEGGE

NL

2nd

SUZIE DESFOSSIS

QC

2nd

KELLY LIGHTHEART

ON

Jt 3rd

MELISSA PARKS

NB

Jt 3rd

DINA ARRIETA

SK

Jt 3rd

MINDY JAMIESON

ON

Jt 3rd

CRYSTAL DAYNES

AB

JUNIOR MALE SINGLES

SENIOR MALE SINGLES

1st

ZACHERY MYATT

ON

1st

TERRY HAYHURST

ON

2nd

CLAYTON DOWNS

MB

2nd

TYLER JACOBS

NL

Jt 3rd

TREVOR DEERING

NL

Jt 3rd

JON SCHELLENBERG

SK

Jt 3rd

JARET GRAY

SK

Jt 3rd

ANDRE LEMIEUX

QC

2004 NODOR CUP CHAMPIONSHIPS

1st

ALBERTA

JT 3 RD

SASKATCHEWAN

2nd

NEFOUNDLAND & LABRADOR

JT 3 RD

NORTHERN ONTARIO

2004 CANADA CUP YOUTH CHAMPIONSHIP

POS

2004 POINTS

PROVINCE

2003 POINTS (POS)

1

100

ONTARIO

82 (1ST)

2ND

78

SASKATCHEWAN

56 (JT 4TH)

3rd

64

NEW BRUNSWICK

71 (3RD)

4th

60

NEWFOUNDLAND/LABRADOR

56 (JT 4TH)

5th

59

ALBERTA

75 (2ND)

JT 6th

46

QUEBEC

48 (7TH)

JT 6th

46

MANITOBA

51 (6TH)

8th

27

NORTHERN ONTARIO

39 (8TH)

9th

26

BRITISH COLUMBIA

28 (9TH)