NDFC Logo

1999 YOUTH NATIONAL CHAMPIONSHIPS

Saint John, New Brunswick


JUNIOR FEMALE DOUBLES

SENIOR FEMALE DOUBLES

1ST

STEPHANIE BOUCHER

SONIA CAYER

QC

1ST

DESIREE PUDWELL

SARAH MORGAN

AB

2ND

KAYLA LAROQUE

TAMARA McCUTCHEON

MB

2ND

PAM PIKE

LESLIE FUDGE

NF

JT 3RD

LISA MILLER

TARA PITCHER

NF

JT 3RD

NICOLE LOFT

DONNA PLUMADORE

ON

JT 3RD

DIANE SPEARMAN

KRISTEN HANSON

SK

JT 3RD

LORI PACKETT

AMANDA O’CONNOR

SK

JUNIOR MALE DOUBLES

SENIOR MALE DOUBLES

1ST

JEREMY HANNAH

TERRY HAYHURST

ON

1ST

FRANK LUNDRIGAN

CHAD EARLE

NF

2ND

BRIAN BREWER

JAMES HANNAN

NS

2ND

JUSTIN HANNAH

MIKE SIETSMA

ON

JT 3RD

JASON DOYLE

COLE GUENETTE

AB

JT 3RD

ROBBIE MILLS

RONNIE LYNK

NS

JT 3RD

SIMON CAYER

PIERRE LUC VEZINA

QC

JT 3RD

LUKE JACKSON

JASON DYCK

MB

 

JUNIOR FEMALE SINGLES

SENIOR FEMALE SINGLES

1ST

DIANE SPEARMAN

SK

1ST

DESIREE PUDWELL

AB

2ND

MAE COLPITTS

NB

2ND

DONNA PLUMADORE

ON

JT 3RD

STEPHANIE BOUCHER

QC

JT 3RD

NICOLE LOFT

ON

JT 3RD

FELINA BADRY

AB

JT 3RD

SARAH MORGAN

AB

JUNIOR MALE SINGLES

SENIOR MALE SINGLES

1ST

JEREMY HANNAH

ON

1ST

CHAD EARLE

NF

2ND

TERRY HAYHURST

ON

2ND

JUSTIN HANNAH

ON

JT 3RD

PIERRE LUC VEZINA

QC

JT 3RD

ROBBIE MILLS

NS

JT 3RD

MICHAEL BRADBURY

NF

JT 3RD

MIKE SIETSMA

ON

 

INTERPROVINCIAL NODOR CUP

1ST

ONTARIO

JT 3RD

NEWFOUNDLAND

2ND

MANITOBA

JT 3RD

QUEBEC

 

 

OPEN NEW BRUNSWICK BURSARY SHOOT

1ST

DESIREE PUDWELL AB

1ST

FRANK LUNDRIGAN NF

2ND

SARAH MORGAN AB

2ND

WYATT THORSON AB

 

NEW BRUNSWICK MEMBERS BURSARY SHOOT

1ST

MAE COLPITTS

1ST

EVAN GILKS

2ND

ERICA McCALLUM

2ND

MATHIEU CORMIER

 

FEMALE WORLD QUALIFIER

MALE WORLD QUALIFIER

1ST

DIANE SPEARMAN

SK

1ST

JEREMY HANNAH

ON

2ND

ALLEY FAUVILLE

NO

2ND

AARON DESJARLAIS

SK

3RD

LISA MILLER

NF

3RD

PIERRE LUC VEZINA

QC

4TH

ELIZABETH BENOIT

NB

4TH

TERRY HAYHURST

ON

 

FEMALE WORLD CUP QUALIFIER

MALE WORLD CUP QUALIFIER

1ST

TANYA NASH

MB

1ST

JEREMY HANNAH

ON

2ND

KRISTEN HANSON

SK

2ND

MIKE SIETSMA

ON

3RD

DIANE SPEARMAN

SK

3RD

MICHAEL BRADBURY

NF

4TH

FELINA BADRY

AB

4TH

DAVE DESMARAIS

QC

 

1999 FEMALE SPORTSPERSON

1999 MALE SPORTSPERSON

LESLIE FUDGE

NF

FRANK LANDRIGAN

NF

 

NATIONAL YOUTH TEAM CHAMPIONSHIPS

POS

TEAM

PTS

POS

TEAM

PTS

1ST

ONTARIO

98

6TH

NOVA SCOTIA

60

2ND

NEWFOUNDLAND

80

7TH

MANITOBA

51

3RD

ALBERTA

69

8TH

NEW BRUNSWICK

38

4TH

SASKATCHEWAN

63

9TH

NORTHERN ONTARIO

36

5TH

QUEBEC

61

10TH

YUKON TERRITORIES

24